کاربرد لینوکس در اتوماسیون صنعتی

فرزانه صداقت

فرزانه صداقت

کارشناس تحقیق و توسعه سیستم‌های اتوماسیون صنعتی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق، گرایش کنترل از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی علاقه‌مند به سیستم‌های کنترل صنعتی، برنامه نویسی و سیستم‌های رباتیک


۶ Responses

 1. پرهام says:

  یک پیشنهاد داشتم و اون هم این موضوع است که درست که مطالب سایت تخصصی است ولی برای کسانی که علاقه مند به یادگیری اصول اولیه هستند مطالب کمتری گذاشته شده است. به عنوان یک علاقه مند خواهشمندم در صورت امکان یک معرفی که اصلا قرار است چه اتفاقی در اتوماسیون صنعتی بیوفتد ارايه کنید. با تشکر پیشاپیش.

  • فرزانه صداقت فرزانه صداقت says:

   اول این که خیلی ممنونم از پیشنهادت. بعد این که هدف اولیه از طراحی این سایت این بود که اطلاعات تخصصی برای افرادی باشه که میخوان دانش بیشتری در زمینه اتوماسیون صنعتی و نرم‌افزارها و سخت افزارهای صنعتی به دست بیارن. در واقع اطلاعاتی که به زبان فارسی از طریق اینترنت نمیشه به دست آورد. راجع به اتوماسیون صنعتی و موضوعات وابسته چندین سایت و حجم خوبی از مطالب هست. یکی از سایتهای خوب در این زمینه سایت مرکز تحقیقات و فناوری اتوماسیون صنعتی ایران http://www.autoir.ir هست که مطالب خیلی خوب و جامعی داره.
   اما این که اتوماسیون آزاد به این مطلب بپردازه هم چشم، حتما در یک پست سعی میکنم توضیحات کلی تری راجع به اصول اتوماسیون صنعتی بنویسم. 🙂 به هر حال سؤالی اگر دارید هم میتونید بپرسید.

 2. nilofar says:

  چه امکانات و تجهیزاتی به لینوکس اضافه شده؟

  • فرزانه صداقت فرزانه صداقت says:

   منظور شما از امکانات اضافه شده برای سیستم‌های صنعتی هست؟
   اگر منظور شما از لینوکس، کرنل لینوکس هست، بسته به کاربرد درایورها و سایر ابزارهای مورد نیاز به کرنل اضافه می‌شود.

 3. nilofar says:

  منظورم خود سیستم لینوکس هست. چه امکاناتی اضافه شده؟ اگه جواب بدید ممنون میشم

  • فرزانه صداقت فرزانه صداقت says:

   خوب به خود لینوکس از کی چه امکاناتی اضافه شده؟ من راستش سوال شما رو دقیق درک نکردم. شما در چه زمینه ای منظورتون هست؟
   به لینوکس در طی این سالها امکانات بسیاری در زمینه های مختلف اضافه شده. چند ده توزیع لینوکس در جامعه ی متن باز به وجود اومده و برای کاربردهای مختلف نرم افزارهای متعدد طراحی شده و جزئی از سیستم عامل ها شده. بعضی از ابزارها به صورت عمومی هستند و برای کاربران جا افتادند، بعضی هم تخصصی و خاص منظوره.
   به هر حال اگر سوالتون رو دقیقتر بفرمایید بهتر میتونم کمک کنم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*